Криолиполиза с Cooltech

Процедура за лице, Процедура за тяло, Неинвазивна процедура

Криолиполиза с Cooltech е подходяща при:

Времетраене на процедурата:

90 мин

Кой извършва процедурата:

козметик, кинезитерапевт-козметик, медицински козметик, медицински специалист

Възстановителен период:

Няколко дни след процедурата може да има хематом в зоната, както и липса на чувствителност/болка.

Table of Contents

Кратко описание на процедурата Криолиполиза с Cooltech

(как терапевта трябва да опише процедурата накратко)
Процедурата криолиполиза Cooltech представлява намаляване на подкожната мазнина в третиранате зона на тялото чрез технология за контролирано охлаждане и премахване на мастните клетки. За тази цел се използва накрайник с регулируем вакуум. По този начин селективно се предизвиква апоптоза (програмирана клетъчна смърт) на част от мастните клетки.

Как работи процедурата Криолиполиза с Cooltech

(въздействие на процедурата описано с достъпен език)
Aпликаторът засмуква мастните тъкани чрез вакуум, който временно намалява кръвообращението и спомага за извършване на криотерапията. Съответната област се охлажда до – 8 градуса по Целзий. Процедура е с продължителност 70 мин. Генерира се охлаждащ ефект, докато тъканта достигне програмираната температура. Целта е чрез замразяването на 3 от 5-те основни мастни киселини да постигнем кристализация на поне 30% от мастните клетки в тази зона при първа процедура. Вакуумът на апликатора засмуква само излишните мазнини, като намалява притока на кръв в зоната на третиране и по този начин замразява засмуканите мастни клетки. След тази обработка започва естествения процес на апоптоза на адипоцитите (програмирано унищожавана на мастната клетка от организма) на изхвърляне на мазнините чрез лимфната система. Методът е базиран на естествените процеси на тялото. Мазнината се отделя и изолира, а останалите тъкани остават защитени.

Процедурата Криолиполиза с Cooltech е подходяща при следните състояния:

Дехидратирана кожа

Дехидратацираната кожа и сухата кожа често са свързани, но не са едно и също състояние. Сухата кожа изпитва недостиг на липиди в повърхностния си слой което я прави груба, напукана и склонна към раздразняване, а дехидратираната кожа изпитва недостиг на вода, което води до липса на блясък, изострена чувствителност, бръчки и признаци на остаряване. Въпреки, че двете състояния са близки и взаимосвързани, те се третират по различен начин. Дехидратираната кожа е загубила части от водното си съдържание в дълбочина и изглежда повяхнала, груба, с бръчки и проявява признаците на остаряването. Дехидратацията на кожата често води до загуба на обем в определени зони на лицето.

Суха кожа

Дехидратираната кожа и сухата кожа често са свързани, но не са едно и също състояние. Сухата кожа изпитва недостиг на липиди в повърхностния си слой което я прави груба, напукана и склонна към раздразняване, а дехидратираната кожа изпитва недостиг на вода, което води до липса на блясък, изострена чувствителност, бръчки и признаци на остаряване. Въпреки, че двете състояния са близки и взаимосвързани, те се третират по различен начин. Сухата кожа често е и чувствителна, т.е. с нарушена естествената бариера, която предпазва от външни влияния като алергени, замърсители или микроорганизми, които лесно могат да проникнат през нея. Симптомите на сухата кожа са: опънатост, загрубялост, лющене, сърбеж, напукване и одебеляване.

Акне

Акнето е много често срещан проблем, който причинява образуване на пъпки по лицето, врата, гърба или гръдната зона. Варира по тип и тежест, от леки огнища с черни и бели точки, до тежки огнища с кисти. Акнето може да доведе до белези, които са силно видими и влияят на самочувствието на пациента. Кожното заболяване акне вулгарис е най-често срещано при индустриализираните нации. Макар че е появата му е типична за пубертета поради хормоналните промени, оплакванията от неприятните симптоми на акне могат да продължат и до по-късно, особено при жените.

Log in to read more